در حال بارگذاری ...
 • عزیمت روحانیان آستارا به روستاها برای اقامه نماز عید فطر

  دبیر ستاد مساجد آستارا گفت: اداره تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه این شهرستان برای اقامه نماز عید فطر در روستاها، امام جماعت اعزام می کنند و این آئین مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

  جمشید مهدوی در جلسه هماهنگی اقامه نماز عید فطر در دفتر امام جمعه آستارا اظهار کرد: مساجد روستایی فاقد امام جماعت، به اداره تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه مراجعه کنند.

  وی بیان کرد: برای اقامه نماز عید فطر در شهر آستارا مساجد میرزا و امام حسین (ع) برای خواهران و مسجد عباسیه برای مردان و در شهر لوندویل مسجد جامع برای مردان و مسجد فاطمه زهرا (س) برای زنان منظور شده است.

  دبیر ستاد مساجد آستارا ادامه داد: در سایر مساجد نماز عید فطر با حضور مردان و زنان دیندار این شهرستان اقامه خواهد شد و ساعت برگزاری نماز از هشت تا ۹ صبح تعیین شده است.

  مهدوی گفت: رعایت نکات بهداشتی، قبل از عید از بلندگوی مساجد به مردم برای پیشگیری از شیوع کرونا گوشزد خواهد شد و توزیع خرما و حلوا در بین نمازگزاران ممنوع و آبدرخانه مساجد نیز تعطیل است.

  وی بیان کرد: اقامه نماز در خیابان و کوچه های مجاور مساجد ممنوع است و اگر مسجدی محوطه ندارد، نماز در داخل آن برپا خواهد شد.

  بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده است،باعث تعطیلی مساجد و منابر شده بود و فعالیت این قبیل اماکن با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی آغاز می شود.

  شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۱۰ مسجد در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.