در حال بارگذاری ...
 • قطع راه روستایی دو روستا در ساوه

  بخشدار مرکزی ساوه با اشاره به قطع شدن راه روستایی در ساوه گفت: اقدامات لازم برای بهسازی راه روستایی این دو روستا انجام خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار ما، کیوان گودرزی راد اظهار کرد: گزارشاتی مبنی بر ریزش جاده روستایی مرق و مرقکان مخابره شد که بلافاصله تیم های کارشناسی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

  وی افزود: پس از حضور در این منطقه مشخص شد که بر اثر بارندگی های اخیر و شکاف های ایجاد شده راه ارتباطی روستاهای مرق و مرقکان از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوه دچار ریزش شده و عملا راه دسترسی به این دو روستا قطع شده است.

  بخشدار مرکزی تصریح کرد: با حضور دستگاه های مختلف جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان برگزار و مقرر شد فردا صبح مدیران کل راه و شهرسازی، راهداری، هلال احمر و مدیریت بحران همراه با تیم های کارشناسی در محل حاضر شده و اقدامات لازم برای ایجاد مسیر دسترسی جدید صورت پذیرد. 

  وی با اشاره به اینکه این مسیر تنها راه تردد به این دو روستا است، افزود: مقرر شد با هماهنگی های صورت گرفته تعداد 4 قایق برای استفاده اضطراری از طریق دریاچه سد تا این دو روستا مورد استفاده قرار بگیرد و یک تیم پزشکی نیز در این منطقه مستقر شود.

  گودرزی افزود: همچنین قرار است افراد سالمند و بیماران خاص این منطقه را برای مراقبت بیشتر به ساوه انتقال دهیم.

  وی با اشاره به قطعی گاز در این منطقه نیز افزود: با هماهنگی فرماندار قرار است مطالعات دقیقی برای ایجاد مسیر دسترسی و انتقال یک خط گاز موقت به این دو روستا نیز صورت پذیرد.

  بخشدار بخش مرکزی شهرستان همچنین از هماهنگی های لازم برای تهیه اقلام خوراکی و آذوقه اهالی این دو روستا گفت و افزود: هلال احمر شهرستان ساوه وظیفه تهیه و انتقال آذوقه مورد نیاز برای اهالی را بر عهده خواهد داشت.