در حال بارگذاری ...
 • تدوین سند راهبردی توسعه بخش کشاورزی استان اردبیل

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: سند راهبردی توسعه بخش کشاورزی استان در حال تکمیل است که با اجرای این سند شاهد رونق تولیدات بخش کشاورزی استان اردبیل خواهیم بود.

  به گزارش خبرنگار ما، خلیل نیکشاد در جلسه کمیته تدوین سند راهبری بخش کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: سند راهبردی توسعه بخش کشاورزی استان در حال تکمیل است که با تدوین این سند و تلاش نخبگان و جوانان محقق و صاحب فکر، شاهد رونق تولیدات بخش کشاورزی استان اردبیل خواهیم بود.

  وی افزود: در جهان امروز تأمین امنیت غذایی، نقش مهمی در استقلال و خودکفایی یک کشور دارد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: برای پاسخگویی به نیاز کنونی کشورمان در بخش کشاورزی و خودکفایی در محصولات، تدوین برنامه های استراتژیک در حوزه تولیدات محصولات کشاورزی یک ضرورت است.

  حسین کربلایی، رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل و مسؤول  تدوین سند راهبردی توسعه بخش کشاورزی استان نیز در این جلسه اظهار کرد: تدوین سند راهبردی توسعه بخش کشاورزی استان اردبیل با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی استان، از ۱۶ شهریورماه سال جاری آغاز شد و کلیات این سند برای ارتقاء کمی و کیفی محصولات کشاورزی تاکید داشته است.

  وی افزود: برای تدوین این سند، مجموعه جهاد کشاورزی استان اردبیل با استفاده از اساتید دانشگاه ها و صاحب نظران علمی و پژوهشی و کارشناسان خبره و تلاشگر با تشکیل ۱۶ کمیته فنی به بررسی تمامی مراحل مهم تولید محصولات کشاورزی، اعم از آب و خاک، صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری، آموزش، تغذیه گیاهی و حتی مراحل پس از تولید شامل بسته بندی و نگهداری پرداخت.

  اساس مباحث کمیته ها بر تعیین نقاط ضعف، قوت، فرصت ها و تهدیدهای بخش کشاورزی و تعیین استراتژی های مربوطه به شیوه علمی بوده که با هم فکری و بهره گیری از تجارب و نظرات کلیه اعضاء، جمع بندی نهایی حاصل شد.