در حال بارگذاری ...
 • روستای درک آماده میزبانی از گردشگران نوروزی

  معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: روستای درک در بخش زرآباد شهرستان کنارک درحال آماده شدن برای میزبانی از گردشگران نوروزی است.

  آریا نارویی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به استقبال گردشگران از سواحل زیبای سیستان و بلوچستان تامین زیرساخت های این منطقه یکی از ملزومات و اولویت های اداره کل میراث فرهنگی استان است.

  وی گفت: مقرر شد زیرساخت های گردشگری منطقه درک تا پایان سال و به منظور رفاه گردشگران و مسافران نوروزی تکمیل و به بهره برداری برسد.

  معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: ساخت پارکینگ به مساحت ۲ هزار متر مربع، روشنایی معابر جاده ساحلی با پیشرفت ۱۰۰ درصد و نیز احداث محل استراحت موقت در ایام نوروز در منطقه درک اجرایی خواهد شد.

  وی بیان کرد: عملیات اجرایی مجموعه گردشگری، اقامتی و پذیرایی نیز در زمینی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع در حال اجر و در مرحله خاکریزی و تجهیز کارگاه است.

  نارویی ادامه داد: روستای دَرَک در بخش زرآباد شهرستان کنارک و در ۱۸۰ کیلومتری جنوب چابهار واقع شده که یکی از مناطق بکر سیستان و بلوچستان و حتی کشور محسوب می شود که در سال های اخیر گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.