در حال بارگذاری ...
 • نصب دستگاه های آب شیرین کن در روستاهای لرستان

  مدیرعامل آبفار لرستان از نصب دستگاه های آب شیرین کن در برخی روستاهای استان خبر داد.

  علیرضا کاکاوند در گفت وگو با خبرنگار ما در رابطه با دستگاه های آب شیرین کن و کاربردهای آن در استان، اظهار کرد: این دستگاه ها در جاهایی که کیفیت آب دچار مشکل است استفاده می شوند.

  وی عنوان کرد: به دلیل احداث سد سیمره شدت ec آب در برخی روستاها بالا رفت که با نصب یک دستگاه آب شیرین کن مشکل آن ها حل شد.

  کاکاوند با اشاره به مشکل منطقه ولی عصر رومشگان، گفت: در این منطقه دو حلقه چاه داریم، یک حلقه ۱۸ لیتر در ثانیه آب دهی دارد که مقداری آب آن شور بوده و ec آن تقریباً ۱۳۰۰ است هرچند از نظر بهداشتی مشکلی ندارد ولی با ذائقه مردم سازگار نیست و درخواست دارند آب شیرین داشته باشند.

  این مسئول بیان کرد: چاه دیگری ۵ لیتر در ثانیه آب دهی دارد که شیرین است و ظرفیت دستگاه های آب شیرین کن بسیار پایین و در حد ۱۵۰ مترمکعب در شبانه روز است، بنابراین تصمیم گرفته شد بر روی این چاه آب شیرین سیستم دو شبکه ای اجرا شود که آب شور که در مدار است بابت شستشو و موارد بهداشتی استفاده شود و آب چاهی که خروجی آن ۵ لیتر در ثانیه بوده را مانند قم به صورت کارتی از طریق نازل ها بین مردم توزیع کنیم.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان این که در منطقه سراب رباط خرم آباد مشکلاتی در رابطه با گوگردی بودن آب وجود دارد، گفت: در نظر داریم آب منطقه که سراب پُرآبی دارد را گوگردزدایی کنیم که مشکل چندین روستا از طریق این دستگاه ها حل می شود