در حال بارگذاری ...
 • احداث ۴۰ واحد مسکونی جدید در روستای سیل زده سدیج

  فرماندار شهرستان جاسک به تشریح آخرین جزئیات از مناطق سیل زده این شهرستان و اقدامات صورت گرفته در جهت بازسازی زیرساخت های تخریب شده پرداخت.

  به گزارش خبرنگار ما، محمد رادمهر با بیان اینکه ۴۰ واحد مسکونی جدید با کمک خیران و بنیاد مسکن در روستای سیل زده سدیج احداث می شود، افزود :۲۰ واحد مسکونی توسط یک خیر ساخته می شود و با امکانات کامل در اختیار مردم قرار می گیرد و ۲۰ واحد مسکونی دیگر هم از سوی بنیاد مسکن احداث خواهد شد.

  فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه آب تمامی روستاه های سیل زده وصل شده است، اظهار کرد: البته مشکلاتی در شبکه آبرسانی وجود دارد که به زودی رفع می شود.

  رادمهر اضافه کرد: برق اکثر روستاها نیز وصل شده است و تنها برق دو روستا که امکان جا به جایی آن ها وجود دارد، از طریق ژنراتور تأمین می شود.

  وی بیان کرد: راه های روستایی مناطق سیل زده هم بازگشایی شده و تنها راه یک روستا به علت کوهستانی بودن مسدود است که تلاش برای بازگشایی این راه نیز ادامه دارد.

  فرماندار شهرستان جاسک ادامه داد: جا به جایی روستاهای لیره ای، پرکوه و بخشی از روستای سدیج به مکانی دیگر قطعی شده است و موضوع جا به جایی روستاهای دیگر هم که در مسیل سیل قرار دارند، در دست بررسی و مطالعه است.

  رادمهر با اشاره به اینکه با ایجاد یک سد در منطقه پرکوه تعداد زیادی از روستاها از خطر سیل در امان خواهند بود، اظهار کرد: کمک رسانی به مناطق سیل زده با همکاری گروه های امدادی از جمله هلال احمر و گروه های جهادی همچنان در حال انجام است و نیروها در حال پاکسازی محوطه منازل و کوچه ها هستند.

  وی بیان کرد: ساکنان تعدادی از روستاها که اسکان اضطراری داده شده بودند، به خانه های خود بازگشته اند، اما تعدادی دیگر از ساکنان روستاها از جمله روستای کروچ همچنان در چادر و در کمپ های اسکان موقت زندگی می کنند.

  فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه برخی از سیل بندها ترمیم شده است، اظهار کرد: برای ترمیم سیل بندها و احیای زمین های کشاورزی تخریب شده به ماشین آلات سنگین زیادی نیاز داریم.

  رادمهر با اشاره به مشکلات صیادان جاسکی، خاطرنشان کرد: راه های دسترسی صیادان به دریا همچنان مسدود است و تعداد زیادی از قایق های صیادی در سیل اخیر به طور کامل تخریب یا مفقود شده است، البته تعدادی از قایق های آسیب دیده صیادان با همکاری نیروی دریایی سپاه در حال تعمیر است.

  وی در پایان گفت: سه مدرسه جدید هم در مناطق سیل زده جاسک با کمک خیران ساخته خواهد شد.