در حال بارگذاری ...
 • طرح «همیار انرژی» در روستای علاء سمنان اجرا شد

  طرح همیار انرژی ویژه آموزش بانوان روستایی در زمینه مدیریت مصرف برق در روستای علاء سمنان اجرا شد.

  به گزارش خبرنگار ما، اختتامیه طرح همیار انرژی ویژه آموزش بانوان روستایی پیرامون راهکارهای مصرف بهینه برق در روستای علاء شهرستان سمنان برگزار شد.

  مشاور مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در امور زنان و خانواده گفت: طرح همیار انرژی با مشارکت اداره کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، فرمانداری سمنان و شرکت توزیع نیروی برق استان در روستاهای شهرستان سمنان به اجرا درآمد.

  نرجس خانم هراتی اظهار کرد: در این طرح، کارشناسان شرکت توزیع برق روش های استفاده صحیح از انرژی الکتریکی شامل معرفی ساعات اوج مصرف، موضوعات مرتبط با روشنایی، برچسب انرژی، نحوه همکاری مشترکان در ساعات پیک بار روز و شب با صنعت برق، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج بار و بهره گیری از نور طبیعی روز به جای استفاده از روشنایی مصنوعی را آموزش دادند.

  وی تصریح کرد: آموزش نحوه پرداخت غیرحضوری صورت حساب برق مصرفی در راستای طرح ملی قبض سبز برای حذف قبوض کاغذی برق، از دیگر مواردی است که در این طرح اجرایی و آگاهی دهی شده است.

  مشاور مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در امور زنان و خانواده اضافه کرد: بانوان روستاهای رکن آباد، خیرآباد، جام، دوزهیر، آبخوری و علاء شهرستان سمنان در این طرح مشارکت بسیار مناسبی داشته و بروشورهای آموزشی بهینه سازی مصرف برق در اختیار آنان قرار گرفته است.

  در اختتامیه این طرح، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، بخشدار مرکزی و جمعی از مسؤولان شرکت توزیع برق استان سمنان حضور داشتند