در حال بارگذاری ...
 • اجرای آزمایشی احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی روستایی

  مطالعات طرح تفصیلی مکان یابی احداث مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی در محورهای روستایی آغاز شد.

  به گزارش خبرنگار مابه نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، با توجه به آغاز مطالعات طرح تفصیلی مکان یابی احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در محور های روستایی، و استان گلستان به عنوان طرح آزمایشی مطالعاتی تعیین شد.
  آقای حمیدرضا شهرکی ثانوی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جلسه توجیهی احداث مجتمع های بین راهی روستایی در استان گلستان افزود: استان گلستان بیش از ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی و تراکم ۴۷ درصدی در جمعیت بالغ بر ۱۰۵۰ روستا در سطح استان را دارد که بنا بر همین مزیت ها، اولویت نخست انجام مطالعات طرح تفضیلی مکانیابی مجتمع های خدماتی- رفاهی بین راهی روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گرفته است.
  وی در زمینه ضرورت احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی برون شهری گفت: در حال حاضر در سطح محور های مواصلاتی برون شهری با هدف ارتقای ایمنی سفر و رعایت ارتقای کیفیت خدمات، مجتمع های خدماتی-رفاهی بین شهری احداث شد که تاثیر بسزایی در جلب رضایت کاربران جاده ای و کاهش تلفات و تصادفات جاده ای داشته است.
  مدیرکل دفتر سرمایه گذاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: با توسعه راه های روستایی ضرورت احداث مجتمع های خدماتی- رفاهی بین راهی در محور های روستایی محسوس بود و پس از انجام کار های کارشناسی با توجه به اولویت گردشگری در دستور کار جدی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گرفته است.
  شهرکی با اعلام برگزاری فراخوان از متقاضیان سرمایه گذاری در این طرح ها افزود: روستاییان و صاحبان زمین های واجد شرایط در محور های روستایی پر تردد پس از انجام مطالعات مکانیابی با مراجعه به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به دریافت موافقت اصولی جهت احداث مجتمع های خدماتی-رفاهی اقدام کنند.