در حال بارگذاری ...
 • خسارت ۱۰۰ میلیارد تومانی سیل در خلخال

  فرماندار خلخال از خسارت یک صد میلیارد تومانی بارندگی های شدید و سیل به بخش های مختلف این شهرستان خبر داد و گفت: در اثر وقوع سیل، روستای مصطفی لو به طور کامل تخریب شد.

  به گزارش خبرنگار ما، فریدون بابایی در جلسه ستاد مدیریت بحران خلخال اظهار کرد: بارش شدید باران بیش از یک صد میلیارد تومان به زیرساخت ها و شهرها و روستاهای این شهرستان خسارت وارد کرد.

  وی افزود: بارندگی ها منجر به جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر شهری شده و به کشاورزی و دامداری منطقه نیز صدمه زد.

  فرماندار خلخال بیان کرد: راه ۳۰ روستا و واحدهای مسکونی ۵ روستا به میزان ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شد.

  تخریب کامل روستای مصطفی لو در سیل روز گذشته

  بابایی تشریح کرد: سیل به چهار روستای مصطفی لو، بولوکان، مورستان و خداقشلاقی خسارت جدی وارد کرده است که تمامی واحدهای مسکونی و دامی و مزارع روستای ۸۰ خانواری مصطفی لو تخریب شده و به صورت کامل از بین رفت.

  فرماندار خلخال بیان داشت: سیل ۵ خودرو را در این روستا با خود برده و باغات میوه این نیز خسارت قابل توجهی را متحمل شده اند.

  وی ادامه داد: تاسیسات آبرسانی ۱۴ روستای خلخال نیز دچار آسیب جدی شده است.

  بابایی ضمن با تقدیر از حضور به موقع امدادگران هلال احمر خلخال در روستای مصطفی لو، گفت: تقاضا داریم ادارات عضو شورای مدیریت بحران با اعزام سریع کارشناسان،خسارت وارده به این بخش ها را دقیق و سریع برآورد نمایند.