در حال بارگذاری ...
 • گازرسانی به ۵۲۰ روستای استان کرمانشاه در دست اجرا است

  مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه گفت: گازرسانی به ۵۲۰ روستا با اعتباری معادل ۳۰۸ میلیارد تومان در استان در دست اجرا است.

  «سیروس شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: پیش بینی می کنیم باتوجه به برنامه ریزی های انجام شده امسال عملیات گازرسانی به حدود ۳۵۰ تا ۳۶۰ روستای استان به اتمام برسد و ساکنان این روستاها از گاز طبیعی برخوردار شوند.

  او گفت: اگر گازرسانی به این تعداد روستا امسال به پایان برسد، درصد خانوارهای روستایی بهره مند از گاز طبیعی در استان کرمانشاه به بیش از ۹۰ درصد می رسد.

  به گفته وی، اکنون ساکنان هزار و ۴۶۵ روستای استان کرمانشاه باضریب نفوذ ۷۵ درصد خانوارها از گاز طبیعی برخوردار هستند.

  مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه به گازرسانی به شهرهای استان نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون ساکنان ۲۸ شهر استان معادل ۹۹.۵ درصد خانوارهای شهری گاز دارند.

  شهبازی، در مورد گازرسانی به چهار شهر نودشه، نوسود، ریجاب و ازگله نیز افزود: گازرسانی به شهر نودشه به اتمام رسید و شبکه داخلی شهر نیز انجام شده و در حال نصب علمک ها در سطح شهر هستیم.

  او به گازرسانی به سه شهر دیگر نیز اشاره کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی این سه شهر بین ۳۰ تا ۹۰ درصد است و پیش بینی می کنیم تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ این سه شهر نیز از گاز طبیعی برخوردار می شوند.

  کرمانشاه با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۴۳ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

  گازرسانی در استان کرمانشاه از سال ۱۳۷۲ با شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای کنگاور و صحنه آغاز شد.