در حال بارگذاری ...
 • انعقاد تفاهم نامه برای احیای روستای الگن

  با هدف احیاء روستای الگن، تفاهم نامه همکاری با پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور منعقد شد.

  به گزارش خبرنگار ما، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان از امضای تفاهم نامه چهارجانبه بین این اداره کل، پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، موسسه سفیران امید چاروسا (بنیاد الگن) و شرکت مهندسان مشاور عمارت خورشید با هدف احیای روستای الگن کهگیلویه و بویراحمد و جنگل های بلوط زاگرس خبر داد.

  مجید صفایی گفت: این تفاهم نامه چهار جانبه به منظور توسعه همکاری های علمی، کاربردی و بهره گیری از توان گروه های پژوهشی، جامعه حرفه ای، نیروهای داوطلب و ساکنان بومی روستای الگن و سکونتگاه های همجوار آن در احیای ساختارهای طبیعی، فرهنگی و میراثی و حوزه نفوذ فرهنگی و طبیعی روستای الگن در استان به امضا رسیده است.

  وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده، مسئولان پژوهشگاه قول مساعد داده اند که برای ثبت روستای الگن در فهرست ملی و همچنین حمایت های علمی و پژوهشی در خصوص آموزش و احیای هنرهای سنتی و مطالعات مردم شناسی منطقه همکاری لازم را با این اداره کل انجام دهند.

  سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بیان کرد: انجام اقدامات لازم برای مرمت بناهای تاریخی و خانه های روستایی منطقه و همچنین فراهم کردن زیر ساخت های لازم گردشگری پایدار و مبتنی بر بوم گردی در روستای الگن در دستور کار این اداره کل خواهد بود.