در حال بارگذاری ...
 • اعلام ۶ روستای هدف صنایع دستی در اسفراین

  رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسفراین از معرفی ۶ روستا به عنوان روستای هدف صنایع دستی در این شهرستان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، عبدالله سهرابی اظهار کرد: با هدف توجه به روستاها به عنوان کانون مهم تولید، روستاهای رویین، الست، اتیمز، دهنه اجاق، چهار برج و چهل دختران در شهرستان اسفراین به عنوان روستاهای هدف صنایع دستی معرفی شدند.

  وی هدف از این طرح را فراهم شدن زمینه اشتغال به ویژه برای بانوان برشمرد و تصریح کرد: این ۶ روستا به عنوان پایلوت در رشته های گلیم بافی، نساجی سنتی، سیاه چادر و بافت کلاه فعالیت هدفمند خواهند داشت.

  رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اسفراین افزود: اشتغال پایدار از طریق صنایع دستی به منظور بازگشت جمعیت به روستاها و توسعه و رونق رشته های صنایع دستی در روستاها از دیگر اهداف این طرح است.

  سهرابی با بیان این که معرفی روستاهای هدف صنایع دستی با شعار «هر روستا یک محصول» دنبال می شود، ابراز امیدواری کرد: با تحقق این طرح، امسال شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر صنایع دستی روستایی باشیم.