در حال بارگذاری ...
 • غفلت مسئولان و مردم از چالش ها و محرومیت های روستای قمرود

  مدیر موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی خاتم گفت:مردم روستای قمرود در اوج محرومیت قرار دارد ولی ما از این مسئله مهم غافل هستیم.

  به گزارش خبرنگار ما؛ محمدحسین چاووشیان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در محل سالن اجتماعات فرهنگسرای جوان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه مردم روستای قمرود در اوج محرومیت قرار دارند اما مسئولان و همه از این مسئله غافل هستیم.

  وی افزود: برای این منطقه و محرومیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن پژوهش هایی در دست بررسی است اگر به وضعیت فرهنگی و اجتماعی این منطقه ورود نکنیم با آسیب های بسیاری روبرو خواهیم شد.

  چاووشیان با اشاره به فرمایشات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب گفت: باید به مناطق مسکونی پیرامون بقاع متبرک رسیدگی شود و نباید محرومیتی در این مناطق باشد اما باز این منطقه با محرومیت های بی شماری روبرو است.

  مدیر مؤسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی در بخش دیگری از این نشست با تاکید بر اینکه معضل اعتیاد یک آسیب اجتماعی نگران کننده ای بوده و مؤسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی با همکاری بهزیستی به طور جدی ورود کرده است، گفت: برای این منظور برنامه هایی برای توانمندسازی جوانان و به ویژه زنان در حال اجرا است.

  به گفته وی، این مؤسسه از کم ترین امکانات و با توجه به محدودیت های مالی، بهترین فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را داشته است در حالی که موسساتی هستند که بیشترین بودجه های کلان را دارند ولی هیچ دستاوردی در زمینه زنان و خانواده نداشته اند.

  مدیر مؤسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی خاتم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استفاده از فضای مجازی در شرایط کرونایی برای توانمند سازی خانواده ها عنوان کرد: در شرایط کرونایی کنونی مؤسسه از ظرفیت های فضای مجازی بهترین استفاده را کرده و ۱۰ نشست علمی در زمینه خانواده به طور آنلاین برگزار کرده است.

  چاووشیان افزود: این مؤسسه یک مؤسسه مردم نهاد غیر دولتی است و نگاه آن مردمی در فعالیت های خود از نخبگان مطلوب کشور استفاده کرده است در این زمینه هم تالیف هایی در ارتباط با بحث زنان و خانواده این نخبگان ارائه کرده و در قم و کشور و هم چنین اروپا به ویژه در کشور سوئیس فعالیت خوب اجتماعی برای زنان مسلمان و پناهنده در کارنامه خود دارد.

  به گفته وی، با توجه به آسیب پذیری زنان در زمینه آسیب های اجتماعی هدف این مؤسسه توانمندسازی زنان با بهره گیری از آموزش و نشست های علمی است.