در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات آبرسانی به روستای کهنک دزفول

  بخشدار چغامیش دزفول گفت: عملیات آبرسانی به این روستا با تجهیز کارگاه آغاز شد.

  به گزارش خبرنگار ما، مرتضی جودی فر در حال حاضر آب آشامیدنی ۴۰۰ خانوار روستای کهنک با حدود ۲ هزار نفر جمعیت جیره بندی است و از ساعت هفت صبح تا ۱۳ به دلیل نبود آب پمپ قطع می شود.

  وی با بیان اینکه چاه آب آشامیدنی کهنک و روستای سبزآب مشترک است، افزود: تاکنون برای رفع موقت مشکل این خانوار ها ۴۰۰ شل آب معدنی بین اهالی توزیع شده ضمن اینکه روزانه حدود ۷۰ هزار لیتر آب با تانکر سیار به مخزن این روستا تزریق می شود.

  بخشدار چغامیش دزفول ادامه داد: قطعی برق و پمپ از دیگر مشکلات مرتبط با قطعی آب آشامیدنی روستای کهنک است.

  مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دزفول نیز در این باره گفت: گام نخست عملیات آبرسانی به روستای کهنک با تجهیز کارگاه توسط پیمانکار آغاز و چاه مورد نیاز حفر شده است که با تکمیل آن مشکل آب روستا های کهنک، بنه قیصر و فیروزآباد برطرف می شود.

  محمد گلچین پور افزود: این عملیات ۹ کیلومتر خط لوله دارد که ۶ کیلومتر آن انجام شده و سه کیلومتر باقی مانده در حال انجام است.
  مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دزفول گفت: تاکنون برای به حداقل رساندن مشکل اهالی کهنک، آبرسانی از طریق تانکر سیار انجام شده است.

  روستای کهنک در بخش چغامیش دزفول چند وقتی است با مشکل افت شدید فشار آب مواجه شده به طوریکه در اغلب ساعات شبانه روز آب ندارد.

  نیمی از جمعیت شهرستان دزفول در بخش روستایی ساکن هستند.