در حال بارگذاری ...
 • هفت روستای طالقان سال آینده از نعمت گاز بهره مند می شوند

  مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: هفت روستا از شهرستان طالقان تا سال آینده از نعمت گاز برخوردار می شوند.

  به گزارش خبرنگار ما، حسین تقی نژاد در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص آخرین پروژه های گازرسانی استان، اظهار کرد: در پروژه راهبردی خط انتقال گاز بوئین زهرا به کرج که نقش مهمی برای سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی دارد بسیاری از مشکلات این پروژه حل شده است، به عنوان نمونه موارد مربوط به عرصه های منابع طبیعی رفع شده و قرار است در بخش هایی از آن جنگل کاری هایی را انجام دهیم.

  وی تاکید کرد: فاز نخست این پروژه خط انتقال گاز که نقش مهمی در توسعه شهرک های صنعتی البرز، اشتهارد و کوثر دارد، امسال به بهره برداری می رسد.

  مدیر عامل شرکت گاز استان البرز گفت: فاز دوم خط انتقال گاز از بوئین زهرا به کرج در سال ۱۴۰۰ به نتیجه می رسد.

  وی در بخش دیگری در خصوص گازرسانی به روستاهای جاده چالوس توضیح داد: این کار در دو بخش برای روستای بالا و پایین سد کرج دنبال شده است.

  تقی نژاد افزود: برای تأمین گاز شهری ۳۸ روستا بالای سد کرج و همچنین شهر آسارا باید از طریق خط لوله انتقال گاز طالقان استفاده شود که حوادث غیر قابل پیش بینی رانش در این شهرستان موانعی را ایجاد کرده است، به رغم نبود تضمینی برای عدم وقوع این حادثه طبیعی همچنان با پیمانکار وقت در تلاش برای رفع مشکل هستیم.

  وی ادامه داد: در اوایل سال آینده در سه فاز اقدامات گاز رسانی روستاهای بالای سد کرج را پیش خواهیم برد.

  مدیرعامل شرکت گاز استان البرز عنوان کرد: عملیات گازرسانی روستاهای پایین سد کرج نیز برای چند روستا در حال انجام است.

  وی در خصوص عملیات گاز رسانی به روستاهای شهرستان طالقان با اشاره به اینکه اقدامات مربوطه برای ۱۴ روستا در حال انجام است، افزود: تنها ۷ روستای طالقان باقیمانده که از نعمت گاز بهره مند نیستند که تا سال آینده این مهم نیز محقق می شود.