در حال بارگذاری ...
 • روستای الگن چاروسا هدف گردشگری جنوب کشور

  روستای الگن چاروسا در شهرستان کهگیلویه به عنوان روستای هدف گردشگری جنوب کشور معرفی می شود.

  به گزارش خبرنگار ما، معاون پژوهش وزیر میراث فرهنگی و گردشگری کشور به همراه جمعی از مسئولان استانی با حضور در روستای َالگِن نحوه عملکرد بنیاد الگن را بررسی کرد.

  معاون پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور در این بازدید با بیان اینکه روستای الگن از روستا های زیبا و بسیار دیدنی در کشور است گفت: توسعه این منطقه از جمله اهداف کلان پژوهشگاه میراث فرهنگی گردشگری کشور است.

  خانم هادیان افزود: طبق توافقنامه ای که بین بنیاد الگن و میراث فرهنگی کشور امضا شده باید برای شناخت هر چه بیشتر این منطقه  و اشتغال زایی این روستا کمک کنیم.

  وی با بیان اینکه یکی از اهداف ما در این منطقه ایجاد روستای بوم گردشگری است گفت: باید تلاش کنیم این روستا به عنوان روستای هدف گردگشگری در جنوب کشور معرفی شود.

  مدیر بنیاد الگن هم در خصوص فعالیت این بنیاد گفت: از حدود یک سالی که از تاسیس بنیاد الگن می گذرد اقدامات خوبی در این روستا انجام شده است.

  سعید انصاری احیاء جنگل های زاگرس را از مهمترین اهداف این بنیاد عنوان کرد و ادامه داد: بنیاد الگن در بیش از هزار هکتار از جنگل های الگن بذر بلوط کشت می کند.

  آقای انصاری با بیان اینکه در یک سال اخیر روستای الگن به عنوان روستای بدون زباله در استان معرفی شده است گفت: بافت تاریخی الگن به عنوان "خانه اشتیاق" معرفی می شود.

  وی افزود: همچنین در مرحله اول و به مدت سه سال این روستا به عنوان دهکده سبز معرفی می شود.

  مدیر بنیاد الگن با بیان اینکه قرار است در این روستای بدون زباله ایستگاه دوچرخه به عنوان "حمل نقل سبزِ سفر" ایجاد شود ادامه داد: با کاشت هزاران درخت بلوط جنگل های سبز زاگرس احیا می شود.

  فرماندار کهگیلویه نیز در این بازدید گفت: با هدف توسعه این روستا اقدامات خوبی در حال انجام است که امیدواریم با حمایت مسئولان زمینه جذب گردشگر در این منطقه فراهم شود.

  آقای اتابک افزود: فعالیت این بنیاد موجب اشتغال جوانان و مهاجرت معکوس می شود.