در حال بارگذاری ...
 • افزایش تصادفات در جاده های فرعی و روستایی همدان

  رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در سه ماهه امسال نسبت به سال گذشته با کاهش تصادفات در جاده های اصلی مواجه هستیم اما در جاده های روستایی و فرعی افزایش داشته است.

  رضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار ما در همدان با اشاره به تصادفات اخیر در استان اظهار کرد: متاسفانه خردادماه خوب عمل نشده و با افزایش تصادف مواجه شدیم که عمده مشکلات نیز به بومی های استان برمی گشت.

  وی با تاکید به اینکه تعداد فوتی های تصادفات خردادماه امسال نسبت به سال قبل افزایش داشته و علت عمده نیز به بومی های استان برمی گردد و آن هم در جاده های فرعی گفت: خردادماه بیشتر تصادفات در جاده های شاهراهی نبوده تا بگوییم مسافر و دیگران عامل بودند بلکه در جاده های بومی و روستایی رخ داده است.

  رئیس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه خردادماه در یک تصادف ۶ نفر در دو خودرو فوت کردند گفت: در جاده روستایی ملحمدره فروردین ماه دو فوتی و چند مجروح داشتیم.

  وی با اشاره به اینکه در جاده ای که از مریانج به امامزاده کوه و یا از مریانج به سمت حیدره بالای شهر می رود که می توان جاده روستایی دانست، چهار فقره تصادف فوتی رخ داد بیان کرد: کاهش آمار به بومی های استان برمی گردد که اولا سرعت مجاز را در جاده های محلی، روستایی و فرعی و دوما حق تقدم را رعایت کنند.

  عزیزی با بیان اینکه یکی از علل تصادفات در جاده های فرعی و روستایی سرعت و عدم رعایت حق تقدم است که نسبت به سال گذشته افزایش دارد گفت: در سه ماهه امسال نسبت به سال گذشته تقریبا با کاهش تصادفات در جاده های اصلی مواجه هستیم اما در جاده های روستایی و فرعی افزایش داشته است.

  وی با بیان اینکه تصادفات از جاده های اصلی به جاده های فرعی و روستایی در استان کوچ کرده اند افزود: پلیس تا جایی که توانسته با اهدای کلاه ایمنی، اجرای طرح های مختلف درصدد کاهش این تصادفات مردم خود باید رعایت کنند تا آنها نخواهد مشکل حل نخواهد شد.