در حال بارگذاری ...
 • شبکه داخلی آب روستای مهر ملکشاهی تعویض می شود

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب(آبفا) ایلام گفت: شبکه داخلی آب روستای مهر شهرستان ملکشاهی برای تامین آب پایدار مردم این روستا تعویض می شود.

  نورالله تیموری در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: مناطق روستایی شهرستان ملکشاهی و بویژه روستای مهر طی سال های اخیر در فصل تابستان و با توجه به افزایش گرما با چالش تامین آب مواجه می شوند.

  وی افزود: این شرکت ۲ برنامه را برای حل این مساله در دستور کار دارد که یکی تعویض شبکه داخلی روستا با توجه به فرسودگی لوله های انتقال آب است.

  مدیرعامل شرکت آبفای ایلام یادآور شد: این عملیات با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی آغاز و بخشی از هدررفت آب ناشی از فرسودگی شبکه انتقال برطرف خواهد شد.

  تیموری تامین بلندمدت آب شهرستان ملکشاهی را از دیگر برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان عنوان و تاکید کرد: این پروژه برای تامین آب روستای مهر و سایر روستاهای مسیر از طریق سد چم گردلان ایلام اجرا می شود.

  وی اضافه کرد: پروژه تامین آب ملکشاهی از محل سد ایلام شامل تصفیه خانه، خطوط انتقال و سایر تجهیزات مورد نیاز هم اکنون ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با تزریق منابع مالی مورد نیاز در سال ۹۹ شاهد افتتاح آن و تامین آب بهداشتی پایدار مردمان این منطقه باشیم.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: طرح آبرسانی به ملکشاهی شامل سه واحد ایستگاه پمپاژ، یک واحد تصفیه خانه آب، ۳۰ کیلومتر خط انتقال برق فشار قوی ۲۰ کیلوولت، ۹ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب و ۲۴.۵ کیلومتر خط انتقال آب فولادی به قطر ۵۰۰ میلی متر در حال اجراست.

  تیموری افزود: بیش از ۱۵۵ لیتر در ثانیه آب سد ایلام با راه اندازی تصفیه خانه شهر ملکشاهی و ایستگاه های پمپاژ تصفیه و به مخازن ذخیره بین راهی منتقل و از آنجا وارد مدار توزیع شهر ملکشاهی و روستاهای اطراف خواهد شد.

  شهرستان ملکشاهی با بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است.